Suksess med jubileumsløp


Den tiende utgaven av Vanvittig ble en suksess med over 120 deltagere. Det var tidvis mye vind og tøffe forhold for padlerne, og fem kajakker gikk rundt ved Rolfsøya.

I Barneklassene var det også god deltagelse og flotte prestasjoner. Flere bidro også med artige farkoster i årets løp med blant annet kano og katamaran-kajakk.

Vannvittig har blitt en fast og flott tradisjon i Kilsund og vi håper det blir enda flere padlere med til neste år!

har kniving om plasseringene i Blekestrandsfjorden

har kniving om plasseringene i Blekestrandsfjorden

En fargerik samling fra alle årene Vanvittig har blitt arrangert i Kilsund

En fargerik samling av t-skjorter fra alle årene Vanvittig har blitt arrangert i Kilsund

Fire padlere kunne smukke seg med en ny flott t-skjorte som bevis på at de har fullført alle 10 utgavene av Vanvittig

Fire padlere kunne smukke seg med en ny flott t-skjorte som bevis på at de har fullført alle 10 utgavene av Vanvittig

Vinneren av en ny Citius, levert av Padlespesialisten!

Vinneren av en ny Citius, levert av Padlespesialisten!

Les også Agderposten sin reportasje her

Resultater:

RESULTATLISTE VANNVITTIG 2016
Plassering Startnr BARNELØP Tid
Gutter
1 6 Mikkel Sjursen 12 Strand KK 8,24
2 3 Zander Kristensen 12 Flosta IL 10,15
3 1 Einar Enger 12 Flosta IL 10,16
4 4 Theodor Kristensen 11 Flosta IL 11,36
5 7 Nikolai Brokhaug Gabrielsen 10 Asker Skiklubb 12,35
6 5 Martin Gabrielsen Røysland 11 Myra 15,07
7 2 Even Enger 10 15,52
Jenter
1 126 Anne Kvam 10 Arendal Kajakklubb 12,22
2 10 Karin Moland 10 Flosta IL 12,51
3 119 Maria Synnevåg 8 Arendal Kajakklubb 14,27
4 7 Zabina Kristensen 12 Bjuv FF , Sverige 16,15
5 8 Rikke Kristensen 8 Flosta IL 16,16
DAMER
1 25 Ida Sjursen Racer/Surfski Strand Kajakklubb 47.45
2 122 Tuva Overrein Lunde Racer/Surfski Oslo Kajakklubb 49.58
3 24 Siv Kristin Sællmann Racer/Surfski Blindleialøpet 50.56
4 117 Cecilie Løken Tur Asker Skiklubb Kajakkgruppa350 57.53
5 121 Gro Merete Overrein Tur Røa IL 57.58
6 36 Nina Gjærum Reinhardt Tur DNT Sør 59.49
7 127 Siri Merete F Skjørestad Tur Vrangesund Holme- og Kaffeklubb 60.07
8 28 Line Norbye Tur Jonsvika 61.28
9 37 Camilla Kristensen Tur Strand Kajakklubb 62.08
10 31 Sidsel Crosby Tur Sønningen 62.23
11 35 May Britt Aasgaard Tur Kristiansand Kajakklubb 62.45
12 34 Unni H. Westby Tur Flosta 63.58
13 33 Hege Lauvland Tur Bokklubben 66.24
14 23 Anne Lise Brantsæter Hav Sundet Idrettslag 66.47
15 30 Silje Kvam Tur Arendal Kajakklubb 66.55
16 22 Anne-Marthe Nygård Basso Hav Stavanger Kommune 67.22
17 20 Ivana Kvam Hav Arendal Kajakklubb 67.37
18 27 Helene Kløcker Tur Arendal 67.46
19 26 Linn Margrethe Heffermehl Racer/Surfski Flosta 68.14
20 29 Camilla Lie Tur Jonsvika 68.17
21 21 Karen Hoel Jomaas Hav 69.35
22 51 Ruth Louise Midtgarden Hav Sundet IL 72.04
23 32 Siri Mathiesen Tur Badeenglene 74.48
HERRER
1
2 134 Lars Hjemdal Racer/Surfski Oslo Kajakklubb 40.15
3 72 Øystein Kvam Racer/Surfski Arendal Kajakklubb 40.40
4 75 Hans Ellingsen Racer/Surfski Oslo Kajakklubb 41.05
5 135 Fridtjof Falck Racer/Surfski Oslo Kajakklubb 41.22
6 64 Espen Kalland Racer/Surfski Fana Kajakklubb 41.23
7 128 Eivind Sørlie Racer/Surfski Oslokajakklubb 42.00
8 63 William Gram Racer/Surfski Oslo KK 43.07
9 70 Kristian Hermansen Racer/Surfski Arendal Kajakklubb 43.12
10 69 Knut Østby Racer/Surfski Bærum Kajakklubb 45.16
11 120 Ketil Lunde Racer/Surfski Oslo Kajakklubb 45.33
12 76 Helge Bergmann Racer/Surfski Arendal Kajakklubb 45.37
13 43 Bjørn Kristensen Racer/Surfski Koll/Tverrdalsøya Skjeggestø 45.44
14 73 Jan Traaseth Racer/Surfski Strand Kajakklubb 45.50
15 77 Ole Christian Albert Racer/Surfski padlerns Vel 46.03
16 66 Terje Næssèn Racer/Surfski MH Wirth BIL 46.10
17 129 Rune Tverbakk Racer/Surfski Arendal Kajakklubb 46.24
18 118 Gunnar Lille Racer/Surfski Asker Skiklubb Kajakkgruppa 47.27
19 74 Knut Engebretsen Racer/Surfski Oslo Kajakklubb 47.36
20 56 Bent Gill Johannessen Racer/Surfski Padlernes Vel 47.40
21 83 Ansgard Danielsen Tur Strand Kajakklubb 47.44
22 98 Per Aasgaard Tur MH Wirth BIL 47.58
23 68 Morten Sjursen Racer/Surfski Strand Kajakklubb 48.03
24 79 Johan Heffermehl Racer/Surfski Flosta IL 48.16
25 61 Bjørn Fossestøl Racer/Surfski Arendal Kajakklubb 48.17
26 59 Eirik Usland-Gade Racer/Surfski Oslo Kajakklubb 48.33
27 62 Harald Arntsen Racer/Surfski Kristiansand Kajakklubb 48.52
28 90 Jan B. Usland Tur Oslo KK 49.00
29 67 Rolf Martin Synnes Racer/Surfski Lindesnes 49.49
30 65 Hans Jørgen Mørch Racer/Surfski Arendal Kajakklubb 49.50
31 87 Mathys Truyen Tur Lyn Ski 49.56
32 95 Eirik Syrdalen Tur Hantho Kajakklubb 50.05
33 85 Jon Norbye Tur Jonsvika 50.19
34 130 Øystein Falch Tur Nøklevann Ro- og padleklubb 50.31
35 82 Salve Reinhardt Tur Oddersjå Ski 50.32
36 81 Gudmund Gardsjord Tur Holmesund 50.45
37 96 Trond Gabrielsen Tur Asker Skiklubb Kajakkgruppa 51.03
38 53 Toffen Thorleifsson Hav Finse Skilag 51.23
39 88 Mats Andre Andersen Tur Sund IL 51.45
40 49 Svein Skeie Hav Gjervoldsøy 51.48
41 116 Terrance Conley Racer/Surfski Hydro 51.56
42 101 Harald Bugge Tur Koll/Tverrdalsøya Skjeggestø 53.11
43 60 Jan Edvard Skjølsvik Racer/Surfski Sølvsteinen 53.43
44 46 Eirik Haaversen Hav Øhil 53.49
45 89 Johan Jenssen Tur Sund IL 53.50
46 124 Olav Midtgarden Tur Sundet Idrettslag 53.52
47 78 Geir Madland Racer/Surfski Padlernes Vel 54.09
48 93 Christian Jomaas Tur Klevsund IF 54.14
49 84 Øystein Ytterdal Tur Kitron 54.16
50 91 Jonas Gahr Støre Tur 55.23
51 109 Kristian Hasselkleppe Tur Gamle Hellesund 55.41
52 48 Jon Olav Stranden Hav Norconsult BIL 56.16
53 58 Trym Danielsen Racer/Surfski Strand Kajakklubb 56.17
54 38 Mikkel Sjursen junior 12 Flosta IL 56.36
55 57 Anders Jelmert Hav Øya 57.50
56 45 Hans Petter Høegh Tur Flosta 58.42
57 125 Yngve Stiansen Tur Flosta IL 58.48
58 52 Arne Broch Brantsæter Hav Sundet Idrettslag 58.56
59 107 Espen Løge Tur Hesvika 59.31
60 50 Torjus Tvede Hav Flosta 60.00
61 100 Halvard Dovland Tur Padlernes Vel 60.11
62 99 John Stiansen Tur Arendal Kajakklubb 60.37
63 86 Jonatan Norbye Tur Jonsvika 60.48
64 55 André Stiansen Hav 61.13
65 123 Lorentz Aspen Hav Sundet Idrettslag 61.21
66 54 Hans Olav Sørensen Hav Ytrebø Ro- og Padleklubb 62.01
67 132 Olav Nils Sunde Tur Teiersnes 64.07
68 111 Alv Lea Tur Skauen 64.15
69 71 Trygve Svarve Racer/Surfski ASK 64.32
70 131 Erik Hult Hav Holmesund 66.29
71 47 Sjur Bjerke Hav Sundet Idrettslag 66.52
72 110 Jan Tore Olsen Tur Skauen 66.56
73 112 Aksel Bjerkenes Dannevig Tur Skauen 68.23
74 39 Zander Kristensen junior 12 Flosta IL 70.04
75 41 Einar Enger junior 12 Flosta IL 70.09
76 40 Theodor Kristensen Junior 11 Flosta IL 80.26
77 92 Bjørn Ole Pedersen Tur Flosta 80.26
78 97 Terje Kjellevik Tur Kristiansand Kajakklubb Brutt
79 133 Rafael Løvdal Racer/Surfski ?
K-2 HERRER
1 103 Hestvold/Bratteland, Thomas/Knut Bjørn K2 Racer/surfski Arendal Kajakklubb 41.08
2 102 Hjelmstedt, Fredrik Og Elvira K2 Hav Gyldenløve Kajakklubb 53.05
3 113 Bjørn Eirik Olsen og Håkon Granvik K2 Katamaran Skauen 72.42